Oslava 120. let SDH v Zábrodí

V sobotu dne 16. 6. 2018 se konalo přátelské posezení s občany obce u příležitosti 
120. výročí  v zábrodské zbrojnici. Na akci se sešli občané nejen ze Zábrodí, ale i z Horních Rybníků a Končin. Akci zahájil a zúčastněné přivítal velitel sboru, bratr Petr Habr, po něm promluvil kronikář a starosta sboru bratr Krejsek Milan, o založení a činnosti za uplynulých 120 let.  Mnohé vzpomínky si zde oživili starší členové a pro mladší to bylo velmi zajímavé připomenutí činnosti místních hasičů. Dále následovaly proslovy zástupců okrsku a kraje i starosty obce. Sbor i členové dostali ocenění za svou činnost. Akce pokračovala ukázkou techniky obou sborů obce ale nejvíce zaujala nová hasičská TATRA s kterou přijeli hasiči z Dolní Radechové. O výborné občerstvení: pečenou krůtu, vepřovou plec a kuřecí lornu se postaral pan Lelek z Olešnice. 

K tanci a poslechu zahrála skvělá kapela EFEST. 

Byla to důstojná oslava vzácného výročí. Těch 120 let je krásným vysvědčením všem těm, kteří vedle svých soukromých starostí a práce zasvětili svůj život myšlence, nezištně a dobrovolně pomáhat ostatním.

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.