Stavění máje a pálení čarodějnic - 30.4. 2018

Jako každý rok se v 16 hodin u obecního úřadu sešli stavitelé májky a jejich pomocníci, aby se vypravili do lesa pro májku. Netrvalo dlouho a přijel pan Sedláček s traktorem a vlekem. Stavitelé nasedli a odjeli. Vrátili se zpět s připravenou májkou, vyzdobili její vrcholek, připevnili věnec a zelenou břízku. Než jsme se nadáli, májka stála na místě , letos to šlo mimořádně hladce. Následoval přípitek a přesun na hřiště na pálení čarodějnic. Část lidí nasedla na vlek tažený traktorem a odjela, část šla pěšky. Na hřišti byla připravená vatra s čarodějnicí, soutěže pro děti a pro všechny občerstvení - pečené vepřové maso, klobásy, nápoje – pivo i nealko. Děti v čarodějnickém oblečení se hned zapojily do připravených soutěží a úkolů, za jejichž splnění dostávaly různé pamlsky a drobné ceny. Vše řídily tři opravdové čarodějnice v podařených kostýmech. Hasiči zapálili připravenou hranici. Když se hranice rozhořela, shromáždily se děti a pořídili jsme společný snímek. Letošní „Čarodějnice“ provázelo velmi pěkné počasí. Bylo teplo a slunečno, to přispělo k dobré náladě a hojné účasti. Nezbývá než poděkovat hasičům z obou sborů obce a všem ostatním, kteří se podíleli na přípravách a vlastním průběhu odpoledne a večera i na přípravě jako vždy kvalitního občerstvení.

Komentáře

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.